#

#

2017-12-14 10:05:23

Ważne zwycięstwo młodzików

W niedziele 3.12 nasz zespół młodzików udał się do Zgorzelca na mecz z dotychczas niepokonanym zespołem Turowa Zgorzelec. Świetnie rozpoczęliśmy spotkanie prowadząc 9-1, niestety później popełniliśmy kilka prostych błędów i całą przewagę straciliśmy, gospodarze kwartę zakończyli trzema celnymi rzutami za 3 pkt i na tablicy wyników było 15-14 dla miejscowych. Drugą kwartę rozpoczęliśmy od głupich strat i przewaga zwiększyła się do 6 pkt (20-14), od tego momentu rzuciliśmy się do odrabiania strat, w ciągu kilku minut zanotowaliśmy serię 17-3 i wyszliśmy na prowadzenie 31-22 i znów przytrafił nam się moment prostych strat. Do przerwy prowadziliśmy 40-37. Druga połowa była bardzo wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy spotkanie 77-74. Cieszy zwycięstwo na tak trudnym terenie, ale pozostał niedosyt ponieważ wygrana różnicą 4 pkt spowodowałaby, że mielibyśmy lepszy bilans bezpośrednich spotkań. W najbliższy weekend nasza drużyna miała mierzyć się w Jeleniej Górze z Sudetami ale z uwagi na udział naszego zespołu w turnieju w Ostrawie spotkanie zostało przełożone na 20 grudnia.

PGE Turów Zgorzelec – WKK Wrocław 74-77 (15-14, 22-26, 17-17, 20-20)