#

#

2017-10-03 15:28:46

2LM. Kolejne ligowe zwycięstwo

W sobotę 30 września podejmowaliśmy u siebie Polkąty Maksimus Kąty Wrocławskie. Po pierwszej, wyrównanej kwarcie rywale zaczęli wykorzystywać seryjnie popełniane przez nas błędy i odskoczyli nam na 9 punktów do przerwy. Trzecia kwarta to koncert nieskuteczności z obydwu strony w której obie drużyny rzuciły razem tylko 16 punktów (11:5). W ostatniej odsłonie spotkania zawodnicy WKK odnaleźli swój rytm i rzucili dwa razy więcej punktów niż rywale co ostatecznie ustaliło wynik spotkania na 69:60 dla WKK.

-Mecz walki, który rozstrzygnęliśmy w drugiej połowie agresywną obroną. Styl na razie jest toporny. Pracujemy nad tym, by gra była również miła dla oka . Chciałem pochwalić Mateusza Trębowicza, który świetnie grał w obronie i odważnie w ataku. Czekamy na Piotrka Ścibisza. W tym sezonie każdy z młodych zawodników dostanie swoją szansę. -skomentował spotkanie trener WKK Tomasz Niedbalski.

To nasza druga wygrana w tym sezonie, natomiast już za tydzień zmierzymy się beniaminkiem 2 ligi SMK Lubin na ich parkiecie.

WKK Wrocław - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 69:60 (17:18, 17:25, 11:5, 24:12)

Punkty dla WKK zdobyli: Stępień (19), Józefiak (16pkt, 10zb), Trębowicz (12), Fiedukiewicz (8), Matusiak (6), Zając (4), Grzelak (4)